Олексій Кодебський

Відвертий діалог із громадою
Настав час випробувань для Борщагівки
Мешканцям Петропавлівської Борщагівки та села Чайки неймовірно пощастило: села розташовані на околиці столиці, планомірно розвиваються і день за днем, на заздрість сусіднім населеним пунктам, стають усе красивішими та заможнішими. І школи тут з'являються нові, і дитсадки, і спортивні комплекси розвиваються, і дороги в порядку… Квартири у новобудовах розлітаються, мов пиріжки з печі, тож бажаючих тут оселитися не зменшується…

Та останнім часом світлий і усміхнений образ території почали бруднити через інтернет-простір. Люди занепокоїлися: відбувається щось недобре. І пішли на прийом до сільського голови – Олексія Івановича КОДЕБСЬКОГО. Радитися з очільником громади – то звична практика для місцевого люду. Бо голова тут має беззаперечний авторитет, тверде слово, перевірене роками, і чесне ім'я. Двері ж його приймальні завжди відкриті для населення. Не він сам, так хтось із його помічників завжди радо зустрінуть земляків на порозі і поцікавляться, яка біда-лихо привела їх до установи.

- Це – вибори, - пояснює Олексій Іванович стурбованість людей. - Гидко спостерігати кожного разу одну й ту саму картину щодо політичного суперництва. Воно у нас, в Україні, чомусь завжди асоціюється з паплюженням своїх опонентів, брудними технологіями та чорним піаром...

Останнім часом народ цілими делегаціями почав ходити до сільради, аби з'ясувати, що відбувається, що буде з Петропавлівською Борщагівкою та селом Чайки після об'єднання в ОТГ і чи йду я на вибори…
- То як, йдете на вибори?

- Я довго розмірковував над цим питанням, і після численних розмов із людьми, дійшов висновку: не можна зараз лишати громаду і усі наші здобутки напризволяще. Не можна віддавати село на відкуп політиканам. Я почуваюся відповідальним за усе, що тут відбувається, за людей, які тут мешкають. А тепер вже – і за те, як житимемо далі, в ОТГ.

Після об'єднання потрібно буде в короткі терміни налагодити роботу всіх служб, підприємств, а головне – почути людей і вирішити їхні проблеми. І я вважаю своїм обов'язком допомогти рідній громаді навести порядок і зробити її зразком для всієї України.

- Ідете на вибори?

- Так, буду балотуватися на голову Борщагівської ОТГ. Вже зареєстрував свою кандидатуру.

- Ви йдете як самовисуванець?

- Так.

- Чому не стали під стягами якоїсь політичної партії?

- Я досить давно очолюю Петропавлівсько-Борщагівську сільську раду. І за усі ці роки ніколи не належав до жодної політичної партії. Хоча пропозицій надходило завжди чимало. Кожна ж партія бачила, що робиться для людей у нас дуже багато, тому бажаючі долучитися до нашого успіху, не докладаючи до цього жодних зусиль, знаходилися завжди.

Цього року мені також надходило чимало пропозицій від відомих політиків. Але я переконаний, що голова громади не повинен бути залежним від якоїсь політичної сили, він має бути підзвітний тільки громаді – людям, які його обирають. Я завжди був упевнений у своєму авторитеті, в тому, що населення мене підтримує. Можливо, комусь із кандидатів і потрібно брендуватись чи ставати під політичні прапори, піднімаючи свій рейтинг. Я ж у цьому питанні можу собі дозволити притримуватися нейтралітету. При цьому, спостерігаючи, як щоразу на клаптя шматують «виборчий пиріг» політики різних поглядів та «віросповідань», поливаючи один одного брудом, я ніколи не принижувався до того, щоб коментувати усякого роду непристойності та чутки, або ж відповідати негативом на негатив своїм політичним опонентам…
- Як населення ставиться до нового адміністративно-територіального устрою? До децентралізації? Як сприймають об'єднання в територіальну громаду?

- Люди завжди остерігаються усього нового і незвіданого, і це - природно. Саме ж питання створення ОТГ назрівало в Україні вже досить давно. Ще з 2013 року урядовці почали наполягати на скороченні кількості сільрад, яких в Україні аж надто багато. Громади орієнтували на те, що треба об'єднуватися: до більш успішніших і багатших мали б приєднуватися слабкіші, аби підтягнутися до вищого рівня.

Як сільський голова, я розумію: об'єднуватись потрібно. Бо ж цілу низку невирішених своїх питань ми зможемо вирішити, лише об'єднавшись в ОТГ.

- Усі громади так радо сприйняли децентралізацію?


- Я б сказав, що скоріше у ці ОТГ громади заганяли і кнутом, і пряником…

- Примусово-добровільно? Як завжди?

- Нам, приміром, пояснили: не будете об'єднуватися самі, ми вас примусово приєднаємо. До Вишневого… Добровільне ж об'єднання давало нам, принаймні, право вільного вибору. Так і утворилася Борщагівська ОТГ, яка об'єднала дві Борщагівки – Петропавлівську і Софіївську та село Чайки. Історично ми давно вже разом…

- Шляхом об'єднання громад, в принципі, пішла і Європа. І досягла в цьому питанні непоганих результатів – порядку більше, людям легше…

- Ми зараз у питанні створення ОТГ переймаємо досвід Польщі. Там цей процес вже завершений… До речі, Петропавлівська Борщагівка вже тривалий час дружить з польськими гмінами (як у нас сільрада), договори про співпрацю та обмін досвідом у нас підписані зі Старим М'ястом та Годовом. І такий обмін досвідом дає свої плюси…
- У вас на території і так все добре. Відчувається, навіть поглядом стороннього, що Петропавлівська Борщагівка та Чайки – в надійних руках, тут все під контролем доброго господарника. А в ОТГ, як стверджують урядові реформатори, буде ще краще!!

- Так, нам є чим пишатися. З громадою разом ми пройшли довгий шлях – від села без доріг і світла, до того, що маємо зараз: сучасні освітні заклади, нова амбулаторія, комфортні парки, різноманітні заклади дозвілля – все це і багато іншого доводять успішність роботи моєї команди.

Нагадаю, рік назад ми відкрили ліцей, вартість якого сягнула майже 200 мільйонів гривень. Це значна сума. Тепер цей навчальний заклад – гордість району і вважається найкращим у Київській області. Коли його планували, навіть не уявляли, яким шаленим попитом він користуватиметься.

Свого часу, до речі, я звертався до голови Софіївської Борщагівки із пропозицією узятися за ліцей спільно, на умовах співфінансування. Отримавши відмову, почали будувати ліцей власними силами. Тепер він буде надбанням усієї Борщагівської громади. Мало того, ми збираємося ще один аналогічний заклад будувати - у селі Чайки! Вже виготовлено проектно-кошторисну документацію, старт будівництва заплановано на четвертий квартал 2020 року…
Тепер цей навчальний заклад – гордість району і вважається найкращим у Київській області
- А як у вас ситуація з дитсадками?

- За останні п'ять років ми відкрили чотири комунальних дитсадки. Але і це повністю не вирішило нашу проблему. Ні, якщо дивитися за нормативами, коли на 1000 чоловік населення території - на зареєстровану кількість мешканців Петропавлівської Борщагівки та села Чайки - має бути відкрито 30 місць у дитсадках, то нам мало б вистачати. Але, у нас шаленими темпами ведеться будівництво багатоповерхівок, де оселяються молоді люди, часто з дітьми. І кількість малечі додається…
- Тобто, перепочивати нема коли? Треба будувати і будувати…

- Таке життя… Тому я, як голова громади, разом з депутатським корпусом спрямовуємо всі свої зусилля на розбудову соціальної інфраструктури – це у нас пріоритетний напрямок роботи. За останні п'ять років ввели в експлуатацію об'єктів соціальної інфраструктури комунальної власності, більш як на мільярд гривень! У листопаді–грудні відкриємо ще і свій ЦНАП - Центр надання адміністративних послуг. Чималі кошти виділяємо на розбудову спортивно-оздоровчого комплексу. У нас на території проживає чимало відомих вітчизняних спортсменів, титулованих тренерів. Підтримуємо їх, як можемо, а вони допомагають нам виховувати молоде покоління чемпіонів. У нас в селі чотири міні- футбольних поля і два великих. Вже готова проектна документація для будівництва спортивного комплексу з Льодовою ареною, з дня на день оголосимо відкриття тендеру на будівництво спортивного комплексу біля Петропавлівсько-Борщагівської ЗОШ І-ІІІ ступенів школи. Там будуть створенні умови для тренування боксерів, борців, спеціальна територія буде відведена і під секцію фехтування…
- Вітчизняні реформатори стверджують, що доходи громад в ОТГ від додаткових надходжень щонайменше подвояться…

- Так, при об'єднанні в ОТГ наші доходи, дійсно, подвоюються. Зараз наш бюджет складає майже 200 мільйонів гривень, приблизно стільки ж – у Софіївської Борщагівки. А за рахунок додаткових надходжень, в тому числі і ПДФО, який держава передасть на місця, доходи громади зростуть приблизно до 800 мільйонів гривень… Звісно, і наші витрати зростуть, але, з таким оборотом коштів можна вже і щось грандіозне планувати!

От нам, приміром, хотілося б мати власну лікарню, аби забезпечити населення повним пакетом медичних послуг, щоб був не гіршим, як у місті. Хоча у нас дуже пристойна амбулаторія: світлі просторі коридори, зручні кабінети для прийому пацієнтів, є навіть свій денний стаціонар зі зручними палатами. Та все ж хотілося б зробити для людей більше. Бо до вузькопрофільних спеціалістів з медичних питань нам і досі доводиться їздити у Боярку. А це незручно, погодьтеся. А під майбутню лікарню ми вже й землю виділили – у селі Чайки…

Спільних проблем у громади багато. Ще одна – утилізація сміття. Наразі плануємо запустити проект із сортування сміття. КП «Благоустрій» вже закуплено спеціальні контейнери, які незабаром буде встановлено…
- Тобто, перспектив у громади в ОТГ буде в рази більше?..

- У цьому нема жодних сумнівів! Єдине, від чого хотів би застерегти людей: треба дуже добре думати над своїм вибором. Зі свого боку, хочу запевнити своїх виборців: я готовий і надалі захищати інтереси усіх, хто обрав чи обере собі місцем постійного проживання нашу ОТГ. У нас на території проживає більше 40 національностей і завдання місцевої влади зробити життя усіх комфортним та безпечним. Захищатиму кожного особисто і громаду в цілому.

Я не дозволю знищити наші напрацювання. Разом ми підняли свої села до рівня кращих, і громада наша неодмінно буде в переліку перших! А на останок хочу додати: коли у громади є голова, громада точно не бідуватиме! А коли є ще й тіло, тобто депутатський корпус ОТГ, який підтримуватиме політику голови, то можна вже упевнено розраховувати і на стале процвітання…

За роки роботи на Петропавлівці мені вдалося зібрати потужну команду професіоналів, людей з сучасним мисленням, досвідом та знаннями, активних та небайдужих членів громади, які покладуть увесь свій професіоналізм на благо Борщагівської ОТГ.

Розмову вела Мар'яна ПЕТРІВСЬКА
Буду вдячний кожному вас за підтримку!
Разом ми — сила, що змінить Борщагівську ОТГ на краще

Буду вдячний кожному вас за підтримку!
Разом ми — сила, що змінить Борщагівську ОТГ на краще